Leden 2009

Paris hilton

30. ledna 2009 v 19:57 | tina |  Paris Hilton


Povolání: Modelka, Herečka, Zpěvačka
Věk: 27
Datum narození: 17. 02. 1981
Místo narození: New York, USA
Znamení: Vodnář

Životopis

Paris Hilton je jednou z největších superstar současného Hollywoodu, jakkoli její role v Dům voskových figurín je dosud největší za dobu její kariéry. Prosadila se před necelými čtyřmi lety v lehce skandální televizní live-show The Simple Life, kterou produkovala stanice Fox. V současné době se připravuje její čtvrtá sezóna. Dále se objevila v televizních sériích The O.C., Las Vegas, Veronica Mars a The George Lopez Show či malých cameo-rolích ve filmech Život s Helenou, Zoolander, The Cat in the Hat a Wonderland masakr.

Nedávno dokončila natáčení komedie National Lampoon's Pledge This!, která bude do kin uvedena na podzim tohoto roku. V září 2004 publikovala autobiografickou knihu Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek Behind the Pose, která se dlouho držela na čelních místech v žebříčku New York Times Bestseller. Věnuje se také modelingu (je tváří Guess pro rok 2005), zpívá (na vlastním labelu Heiress Records jí vyjde pop/rockové debutové album), je po ní pojmenována vůně "Paris Hilton", přes Amazon.com rozjela prodej šperků a plánuje celosvětovou síť klubů "Club Paris" (první bude otevřen v New Yorku na Silvestra 2005), pracuje v charitě a organizacích na ochranu práv zvířat . Paris Hilton byla také přistižena při kouření marihuany a kokainu a kvůli řízení auta pod vlivem alkoholu strávila pár dní ve vězení.


moje fenka Elsa

27. ledna 2009 v 17:24 | tina |  Pejsci
Elinka není tak úplně moje spíš patří babičce a dědovi.Je to 11ti letý černý Anglický kokršpaněl.
Povaha:Elinka je zlatíčko nikdy nikoho nekousla a vždy nás poslechla.A podle mě je to ten nejlepší pes s veselou povahou protože pořád vrtí ocasem a proto si zasloužila přezdívku ,,Vrtichvost"
Přezdívky:Vrtichvost,Eliška,Lulína,Oška,třasprdelka,

Německý ovčák

26. ledna 2009 v 18:42 Pejsci

ANGLICKÝ NÁZEV:
něm.: Deutscher Schaferhund; angl. German Shepherd Dog
PŮVOD:
Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, ustálené až na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů nejednotného typu. Poprvé bylo představeno na výstavě v Hannoveru v roce 1882. Na konci 19.století začala německé ovčáky používat policie, armáda a jiné ozbrojené složky jako přední strážce a vyšetřovatele. V době první i druhé světové války němečtí ovčáci pomáhali v armádě jako zdravotníci. Ve 20. století bylo plemeno přiznáno a získalo po celém světě všeobecnou popularitu, hlavně díky svým vynikajícím služebním schopnostem.
POPIS:
Německý ovčák je plemeno služebních psů.
Středně velký pes obdélníkového rámce, silný, energický a dobře svalnatý. Pohlavní rozlišení je zřetelné: psi jsou mohutnější, než feny. Mírně protaženého typu s dobře vyvinutými svaly. Hlava menší, úměrně posazená k tělu, klínovitého tvaru, čenich silný, nosní hřbet rovný. Lícní kosti mírně zakulacené. Uši středně velké, vysoko nasazené, zašpičatělé, natočené dopředu a nahoru, stojící. Oči středně velké, mandlového tvaru. Hřbet rovný, široký, záď dlouhá, mírně spádovitá. Hrudník ne příliš široký, břicho mírně vtažené. Krk suchý, silný. Bedra krátká, postupně přecházející na zadek. Zadek je okrouhlý, plynule přechází ke kořeni ocasu. Ocas vysoko nasazený, bohatě osrstěný, dosahuje alespoň k hleznům i níže. V klidu nesen v mírném oblouku zavěšený dolů, při vzrušení se zvedá.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 61 až 66 cm, průměr je 62,5 cm.
Fena má v kohoutku 56 až 61 cm, průměr je 57,5 cm.
VÁHA:
Pes váží 30 až 40 kg.
Feny váží 22 až 30 kg.
SRST:
Srst středně dlouhá, tvrdá a hustá, s bohatým podsrstím, na uších a na hlavě kratší. Delší srst nežádoucí. Předpokládané zbarvení je jasné: pásově šedý, pásově rezavý, černé s pálením, vlčí-šedá, celo-černá s nádechem, černé.
CHARAKTER:
Německý ovčák je známý svojí inteligencí, talentem k libovolnému výcviku, oddaností k chovateli, vytrvalostí i výjimečnou oblíbeností.
Temperamentní, přitom snadno ovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi i jeho rodině, snášenlivý k dětem i k domácím zvířatům.
Chovatel musí mít neustále na paměti, že Německý ovčák vyžaduje nejen pevnou ruku a dobrý výcvik, ale také neustálý dostatek pohybových, zátěžových aktivit. Bez práce a aktivity se tento pes stává zlým a nezvladatelným. Pro německé ovčáky je charakteristické onemocnění zvané jako "Skrytá dysplázie kyčelního kloubu", proto buďte velice obezřetní již při výběru štěněte, aby toto onemocnění od rodičů toto nepodědilo.
PÉČE:
Chovatel musí mít neustále na zřeteli, že německý ovčák vyžaduje výcvik a dostatek volného prostoru k realizování svých pohybových aktivit.
Ashley Tisdale

25. ledna 2009 v 16:24

Datum narození:2.07.1985

Místo narození:West Deal, New Jersey, USA

Znamení:Rak

Profese:Herečka,Modelka,Zpěvačka

Výška:1.6 m

Přezdívky:Blondie, Maddie, Ash

Oblíbená barva:Rúžová
Oblíbene jídlo:Sushi!Ashley miluje sushi a pizzu
Oblíbené firmy:Just Married, My Best Friends Wedding,Jak stratit chlapa za 10 dní?
Oblíbené herečky:Brittany Murphy a Julia Roberts
Oblíbena kniha:The Great Gatsby
Oblíbení designéři: Diesel, Bebe, Abercrombie & Fitch, and Marc Jacobs
Oblíbená činnost:bavit se,nákupy
oblíbené hudební skupiny: Billy Joel, Elton John, The Used, All American Rejects, and Nick Lachey
Oblíbení herci: Johnny Depp, Leonardo Dicaprio,
Oblíbeny song z HSM:"Breaking Free". Je to super song
Oblíbený předmět ve škole:Její oblíbený předmět byla Angličtina a kreativní psaní.Psali jsme básně a dělali jsme časopis a ja jsem dělala jeden s celebritami a pojmenovala jsem ho:Celebrity Life Magazine.Dělala jsem rozhovor s mojí dobrou kamarádkou Kaley Cuoco
Životopis:

Ashley Tisdale se poprvé objevila na televizních obrazovkách v několika epizodách v různych seriálech například:Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210.Měla malou roli ve filmu Donnie Darko v roku 2001.Potom se Ashley stala známou.I více jí proslavila role v televizním filmu High School Musical.Kromě herectví se věnuje i hudbě.Už v 12 letech zpívala pro prezidenta USA Billa Clintona.Svoje první solové album vydala 6.2.2007.Její rodiče jsou Lisa a Mike Tisdale a také má starší sestru Jen.


Yorkšírský teriér

25. ledna 2009 v 14:06 | tina |  Pejsci
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Původní využití Yorkšírského teriéra nepatřilo právě k nejvznešenějším. V 11. stol. bylo toto plemeno chované anglickou chudinou a bylo primárně určeno k lovu krys, potkanů a králíků. Vyšlechtění malého a (přesto robustního) a velmi hbitého psíka mělo svůj důvod. V 11. stol. platil pro chudinu absolutní zákaz lovu a s ním i spojený zákaz chovu velkých loveckých psů. Z toho důvodu si vyšlechtili horníci z oblasti West Riding v hrabství Yorkshire vyhovujícího malého psíka. Na vzniku jorkšírského teriéra se patrně podíleli nízkonozí skotští teriéři a maltézáček. Původní poslání yorkšírského teriéra nebylo právě lehké. Doprovázel horníky do šachet, kde působil jako krysař. Angličtí dělníci pořádali pro své psy dokonce i zápasy s krysami. Koncem 19. stol. se však stal mazlíčkem dam z vyšší společnosti a byl povýšen na společenského psa. Toto využití mu
zůstalo dodnes.

Yorkšírský teriér je velmi milý a veselý pes. Oddanost ke svému pánovi hraničí až se závislostí. K ostatním lidem však bývá odměřený a ostražitý.

Péče o
jorkšírského teriéra spočívá hlavně v péči o srst, tu je třeba pravidelně česat a kartáčovat.
Anglický název: Yorkshire Terrier

Zlatý retrívr

25. ledna 2009 v 13:07 Pejsci
Povaha
Zlatý retrívr je vyrovnaný, od přírody přátelský, dobrosrdečný a mírný pes, který s každým dobře vyjde. Nejraději je, když může být součástí rodiny a účastnit se jejích každodenních činností. Může být chován venku i v bytě, ale trvalým pobytem o samotě v kotci psychicky značně strádá. Také se nehodí jako hlídací pes. Ostrost, která je pro hlídacího psa nutností je u zlatého retrívra naopak nežádoucí. Štěká většinou jen velmi málo, i když může varovat při příchodu lidí na jeho území.

Uplatnění
Zlatý retrívr byl původně vyšlechtěn k dohledání a aportování vodního ptactva, a proto miluje vodu a plavání za každého počasí. Ačkoli zůstává obdivuhodným loveckým psem, v současnosti je pro svou povahu stále více využíván jako rodinný pes. Mimo to se zlatí retrívři díky své inteligenci, vášni k aportování předmětů a lásce k lidem velmi často uplatňují při canisterapii a jako slepečtí a asistenční psi.

Potřeby
Zlatý retrívr potřebuje mimo psychické pohody také dostatek volného pohybu a zábavy. Alespoň hodinová procházka 2x denně je nutností k udržení dobré kondice psa. Rozhodně mu nestačí jen se proběhnout po vlastní zahradě.
Srst zlatého retrívra stačí mimo období línání česat a kartáčovat jednou týdně. Dále je nutné podle potřeby pečovat o drápky, uši a zuby viz doporučené knihy.


Čivava krátkosrstá

25. ledna 2009 v 12:13 Pejsci
Popis: Nejmenší pes na světě. Hlava s lebkou typického jablkovitého tvaru, se širokým a klenutým čelem, čenich krátký, rovný, zužující se. Oči velké, plné, ale nevystupující, nejlépe tmavé. Uši velké, široce nasazené, zužující se a na konci mírně zaoblené. Krk středně dlouhý, zlehka klenutý. Tělo velmi kompaktní, mírně obdélníkového formátu, s rovným hřbetem a hrudníkem, dosahujícím až k loktům, a vtaženým břichem. Končetiny suché, relativně silné, svalnaté. Ocas středně dlouhý, vysoko nasazený, směrem ke špičce se zužující, nesený vesele a vysoko, nikdy mezi nohama. Srst má hladkou, jemnou, lesklou, přiléhající k tělu.
Charakteristika: Zvídavý a pozorný pejsek, sice malý, ale robustní a pohyblivý. Překvapivě sebevědomý a nebojácný, nezalekne se ani psů mnohonásobně větších. Nepostrádá lovecké instinkty.
Zvláštní nároky: Nepatrné rozměry čivavy vyžadují zvýšenou ohleduplnost. Nehodí se proto jako společník k malým dětem a nelze na ní vyžadovat výkony, které jsou nad její síly: chůzi do příkrých schodů, mnohahodinové pěší túry apod. Hodí se pouze pro držení v bytě.
Užití: Společenský pes, ideální pro starší lidi.
Výskyt: Poměrně rozšířené společenské plemeno.
Možná záměna: Hladkosrstá varieta s pražským krysaříkem, který se liší typickou barvou i větší subtilností a hruškovitým tvarem hlavy.

Test zlatý retrívr

25. ledna 2009 v 12:06 | tina |  Pejsci

Zlatý retrívr

Autor: Áron Kvalita: kvalita Vyzkoušeno: 500x
Údaje v testu platné k datu: 10. 03. 2007
Otázka 1/15

Jaké barvy může být Zlatý retrívr ?

Bílý se skvrnami
Černé nebo rezavé
Zlaté nebo krémové
Červené nebo mahagonové
Otázka 2/15

Kdo kromě Zlatého retrívra ještě vyhledává drogy ?

Německý ovčák
Pinč
Německá doga
Americký pitbulteriér
Otázka 3/15

Kde byl tento pes vyšlechtěn ?

Velká Británie -Skotsko
Švýcarsko
Itálie
Německo
Otázka 4/15

Kolika let se přibližně dožívají ?

13 - 16 let
10 - 12 let
15 - 20 let
11 - 12 let
Otázka 5/15

Který club ho vyšlechtil ?

Anglický white club
Anglický Kennel club
Anglický Gold - Rush club
Anglický Silver club
Otázka 6/15

Kdy bylo úředně odvoláno jméno '' Žlutý '' retrívr ?

r. 1880
r. 1900
r. 1915
r. 1920
Otázka 7/15

Jaký je jeho původ ?

Záchranářský pes
Služební pes
Lovec zastřeleného vodního ptactva
Společenský pes
Otázka 8/15

Pro co se dnes používá ?

Jako canisterapeutický pes
Jako vodní pes
Jako závodní pes
Jako policejní pes
Otázka 9/15

Na jakém místě se umístnil v soutěži nejvíce chovaných domácích mazlíčků ?

1. místo
3. místo
10. místo
15. místo
Otázka 10/15

Jak je vysoký ?

49 - 59 cm
51 - 61 cm
40 - 50 cm
25 - 35 cm
Otázka 11/15

Jaká je jeho váha ?

10 - 15 kg
20 - 30 kg
25 - 35 kg
27 - 36 kg
Otázka 12/15

Jaké váhy může dosáhnout ?

45 kg
37 kg
40 kg
65 kg
Otázka 13/15

Podobný pes Zlatému retrívru je ?

Kokršpaněl
Bígl
Hovawart
Francouzský buldoček
Otázka 14/15

Proč je pro něj nejtěžší první noc ?

Nové prostředí ještě nezná
Nelíbí se mu tam
Neví kde se nachází
Bojí se páníčka
Otázka 15/15

Kromě loveckého psa může ještě být i pes ...

Výstavní, závodní a služební
Soutěžní, výstavní a domácí mazlíček
Společenský, mírumilovný a hodný
Soutěžní, do bytu a služební

// //

Anglický kokršpaněl

25. ledna 2009 v 11:52 | tina |  Pejsci

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 39 až 41 cm.
Fena má v kohoutku 38 až 39 cm.
VÁHA:
Anglický kokršpaněl váží přibližně 12,5 až 14,5 kg.
SRST:
Anglický kokršpaněl má rovnou, složením hedvábnou, na dotek hladkou a ne příliš hojnou srst, nikdy není drátovitá, vlnitá či kudrnatá. Barva je různorodá: černá, hnědá, plavá. Bílá barva je dovolena pouze na hrudi.
CHARAKTER:
Anglický kokršpaněl je laskavý, chytrý a něžný pes, s veselým a přátelským charakterem. Je přitažlivý, miluje děti, je to všeobecný miláček celé rodiny. Jeho jedinou špatnou vlastností je tvrdohlavost. Vyžaduje pravidelné procházky, pro které je obzvláště zapálený.
PÉČE:
Srst potřebuje každodenní a důkladnou péči, rozčesávání kartáčem i hřebenem.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Anglický kokršpaněl se průměrně dožívá 12 až 13 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes specializovaný na lov sluky lesní,
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.

PŮVOD:
Anglický kokršpaněl byl vyšlechtěn v 19. století ve Velké Británii, kde byl v roce 1902 standard tohoto plemene také přiznán..
POPIS:
Anglický kokršpaněl je živé, statné, sportovní postavy, kompaktního a dobře vyváženého vzhledu. Hlava je objemná, s čistě výraznou, dobře vyvinutou lebkou. Čumák je kvadratický, s dobře zřetelným přechodem od čela. Čenich nosu je velký, černý, s dobře vyvinutými nozdrami. Oči nemnoho vypuklé, kulaté, temné, hnědé nebo černé podle zabarvení, mají jasný a veselý pohled, s výrazem jemnosti a inteligence. Uši jsou dlouhé, visící, široké, posazené nízko, přiléhající k lícním kostem, pokryté dlouhou hedvábnou srstí. Tělo je silné a kompaktní. Krk je mírně delší a svalnatý. Hruď je hluboká, ale ne široká. Ocas je posazený k úrovni zad poněkud níže, dříve se kupíroval na polovinu své délky.
Srst je přiléhající, lesknoucí se, hedvábná, rovná a měkká. Barva je různorodá:. Při jednobarevném zabarvení černí psi nemohou mít hnědý nebo načervenale-hnědý odstín, bílý na hrudi se dovoluje, ačkoliv je nežádoucí.